آموزش موسیقی کودک یا ارف آنلاین برای کودکان

آموزش موسیقی کودک و آشنایی با نواختن سازهای ابتدایی مانند سازهای بلز ، فلوت ریکوردر، به کودکان سنین پایین با نام ارف orff  مشهور است که همواره مورد توجه والدین است چراکه آنها به دنبال رشد استعداد موسیقایی فرزندان در کنار سایر دانش ها و مهارت ها هستند.

آموزش ارف آنلاین

 • کلاس آنلاین موسیقی کودک چطور برگزار می شود؟ 
 • این دوره مناسب چه کسانی است؟
 • چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین موسیقی کودک تدریس می شود؟
 • کودک من با گذراندن دوره آموزش موسیقی کودک به چه توانمندی هایی خواهد رسید؟
 • شرایط دوره و طول دوره آموزش موسیقی کودک چگونه است؟
 • سطح آموزشی دوره مناسب چه سن هنرجویانی است؟
 • روال ثبت نام چگونه است؟
 • اساتید دوره چه کسانی هستند؟
 • درباره موسیقی کودک چقدرمی دانید؟
 • برای انتخاب و خرید مدل و نوع ساز مورد نیاز چه نکاتی را باید بدانم؟

قبل از شروع کلاس برای فرزندتان و خرید ساز وکتاب لازم، پاسخ سوالاتتان را در ادامه از ما بگیرید.

کلاس آنلاین موسیقی کودک چطور برگزار می شود؟

با گسترش اینترنت و امکانات جذاب و پیشرفته ی لپ تاپ و گوشی های هوشمند موبایل با اینترنت همراه، روش های آموزشی موسیقی کودکز متحول شده اند. یکی از این روش های نوین و پر طرفدار در حوزه ی فرهنگ و هنر و موسیقی آموزش موسیقی آنلاین  می باشد که با حذف محدودیتهای جغرافیایی و زماموسیقی کودک امکان داشتن آموزش با کیفیت را برای همگان فراهم کرده است.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

ارف کودکان با ریتم خوانی شروع شده و به نواختن ابتدایی ادامه می یابد تا بهتر و راحت تر بتوانند استعدادیابی شوند و ساز تخصصی خود را انتخاب کنند. کودکانی که دوره ارف را می گذرانند در آینده و آموزش های کلاسیک، توانایی های بیشتری از خود نشان خواهند داد.از آنجایی که کلاسها خصوصی برگزار می شود ، اساتید با توجه به سطح هنرجو مطالب آموزشی را پیش خواهند برد و هنرجویان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می توانند در کلاسها شرکت کنند.

چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین ارف تدریس می شود؟

اساتید مجرب و متخصص در حوزه  ی آموزش موسیقی به سنین پایین کودکان بنا بر متد آموزشی خود و  بنابر سطح هنرجو و پیشرفت، از کتابهای زیر برای آموزش ارف استفاده می کنند. از جمله کتابهای معروف که برای شروع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتاب بچه ها بهار
 • کتاب نوای بهار

با گذراندن دوره آموزش موسیقی کودک ، به چه توانایی هایی خواهید رسید؟

کودک شما می تواند با شعر ، بازی و نقاشی مفاهیم و مهارت های زیر را بیاموزد:

 • مبانی ریتم خوانی
 • مبانی و الفبای موسیقی
 • نوازندگی بلز
 • نوازندگی فلوت ریکوردر
 • نوازندگی طبلک در صورت تمایل کودک

شرایط دوره و طول دوره آموزش موسیقی کودک چگونه است؟

تعداد جلسات هر ترم: 8 جلسه در طول دو ماه

مدت زمان هر جلسه:  30 دقیقه

زمان تشکیل کلاسها: پس از ثبت نام دوره (پرداخت شهریه) با هماهنگی هنرجو و استاد، روز و ساعت کلاس تعیین می شود. بر حسب شرایط، زمان تعیین شده قابل تغییر می باشد.

مدرس دوره: متناسب با زمان درخواستی هنرجو و سبک آموزشی مورد درخواست تعیین می گردد.

نوع جلسه: جلسات بصورت خصوصی و آنلاین از طریق مرورگر کروم و در بستر سایت وب نوازان بصورت ویدئویی با استاد برگزار می گردد.

سطح آموزشی دوره مناسب چه سن هنرجویانی است؟

کودکان سن 4 تا 7 سال که هنوز تجربه ی مدرسه را نداشته اند بهترین شرایط را برای شروع موسیقی دارند و می توانند در این دوره شرکت کنند، استاد کلاس را مطابق استعداد و پیشرفت کودک پیش خواهد برد.

روال ثبت نام چگونه است؟

با ارسال درخواست ثبت نام از منوی اصلی سایت و یا تماس تلفنی، کارشناسان آموزش وب نوازان توضیحات لازم را به شما داده و برای برگزاری هر چه بهتر کلاس آموزشی متناسب با نیاز و درخواست شما، راهنمایی لازم را خواهند کرد.

درباره موسیقی کودک یا ارف چقدر می دانید؟

موسیقی کودک یا ارف به این معنی است که کودکان در سن های پایین تر بهتر است با توجه به آنچه که پیش تر گفته شد با سازی ابتدایی و پایه شروع کنند. گذراندن  این دوره می تواند اساس و پایه ی موسیقی بطور تخصصی تر و جدی تر در بزرگسالی آن ها باشد. با نواختن و ریتم خانی و اجرای برخی سازهای ابتدایی و ریتمیک در محیط های کودکانه و شاد، باعث می شود هم کودکان علاقه بیشتری به یادگرفتن این هنر از خود نشان دهند و هم پیش نیازی برای ساز اصلی و تخصصی آن ها در سنین بالاتر از 5 سالگی خواهد بود. این تکنیک یا دوره ی ویژه ی کودکان Orff را آهنگساز آلمانی کارل ارف ابداع نمود. دوره ی ارف در دهه 40 در ایران مورد استفاده قرار گرفت و به سرعت توانست وارد آموزشگاه های موسیقی شود.

برای انتخاب و خرید مدل و نوع ساز مورد نیاز چه نکاتی را باید بدانم؟

اساتید این دوره با ساز بلز با هنرجویان شروع می کنند و پس از اتمام ساز فلوت ریکوردر را بنا به نیاز کودک ادامه می دهند. ساز بلزی که باید تهیه شود ، بلز دو اکتاو با تیغه های فلزی و رنگبندی استاندارد است که از تمام فروشگاه های لوازم موسیقی چه بصورت حضوری و چه آنلاین قابل تهیه می باشد.

برخی از اساتید دوره موسیقی کودک چه کسانی هستند؟