ما به این باور رسیده ایم که  شما در هر سنی که باشید و هر سطح از استعداد، می توانید آهنگهای مورد علاقه تان را بنوازید. برای رسیدن به این هدف، همراه شماییم.

timeline_pre_loader
قصه وب نوازان از کجا شروع شد؟

وقت طلاست

خیلی خوب آن روز را به یاد دارم، یک سه شنبه تو آذر سال 1396 بود. یک مهندس پر مشغله در یک شرکت بین المللی بودم ؛ 6 سالی بود به موسیقی سنتی علاقمند شده بودم و از یادگیری و نوازندگی تار لذت می بردم و 3 سالی هم می شد که عضو یک گروه موسیقی هنرجویی بودم. آن روز ساعت 5 ونیم عصر بعد از جم و جور کردن کارها برای رسیدن به کلاسم که ساعت 6:30 شروع می شد به سرعت به سمت آموزشگاه بیرون زدم. هدفم توانمند شدن در اجرای آهنگ ها مانند موزیسین های حرفه ای بود. همزمان که توی ترافیک خیابان ولیعصر به سمت پارک وی، مشغول کلاج و ترمز گرفتن بودم، ذهنم هم درگیر تمرین جلسه ی قبل و کوک و سلامت تارم که از صبح پشت ماشین مونده بود. حالا با این خستگی، که انرژی لازم رو برای کلاس و اجرا جلوی استاد دارم؟ چطور می شد با آرامش بیشتر در کلاسی که براش هزینه کرده بودم، شرکت می کردم؟ غرق این افکار با پس زمینه آلبوم عشق داند استاد لطفی بودم که یهو با صدای پیامک دوستم، به خودم اومدم. داخل پرانتز بگم که دوستم یکسالی بود که برای کار و اقامت به کانادا مهاجرت کرده بود، متن پیامش این بود ” الهه، میخوام پیانو بزنم، اینجا کلاسهای پیانو خیلی گرونه، استاد خوب میتونی بهم معرفی کنی؟ “ اون موقع بود که با خودم گفتم : چطور؟ شدنیه؟ چرا خودم تا حالا کلاس آنلاین رو تست نکردم؟ اینطور شد که داستان ما شروع شد.

آذر 1396- نواختن در وب شدنیه؟!

پیشنهاد برگزاری کلاس بصورت آنلاین رو با استاد عزیزم مطرح کردم و قرار شد چند جلسه ای رو در اسکایپ داشته باشیم و اگر مفید بود ادامه بدیم. برخلاف تصوری که اولش داشتم کلاسها خیلی خوب پیش رفت، اینکه قبل از جلسه تارم کوک و دستم برای تمرین گرم بود خیلی خوشایند بود. چالش هایی که داشتیم بیشتر تنظیم زاویه ی مناسب دوربین برای نمایش ساز و انگشتانم ، صدای میکروفن و سرعت این اپلیکیشن بود که استفاده می کردیم که در نهایت به شرایط ایده آل نزدیک شدیم. همزمان دوستم هم از کانادا با استادی که معرفی کردم کلاسهاش رو شروع کرد. این تجربه مقدمه ای شد برای هماهنگی و برگزاری  کلاس برای هنرجویانی که شرایط کلاس حضوری رو نداشتند. راه اندازی سایت وب نوازان اولین قدم برای به اشتراک گذاری تجربیاتمون با شما بود.

اسفند 1396- کیفیت صدا و تصویر مهم است.

نیاز به بستری با کیفیت و سرعت بیشتر و زمانبندی و نظم جلسات باعث شد که از برادرهام که مهندسین و برنامه نویسان توانمندی هستند برای پیاده سازی این طرح کمک بخوام. ما در دفتر مشترکمون شروع به طراحی و پیاده سازی بستر ی کاربردی برای هنرجویان موسیقی کردیم و با تست های متعدد، به شرایط ایده آل نزدیک می شدیم.

خرداد 1397- اولین تجربه ها با استاد چاوش و کلاس دوستان

استاد چاوش اسکندری خواه ، با انرژی مثبت فراوان به عنوان اولین استاد همکار در این مسیر با ما همراه شدند. جلساتی که برگزار می کردند و بازخوردها شون در این راه خیلی کمک کننده بود.

تیر 1397- ثبت نام اولین هنرجو از سوئد

یکی از خوش آیند ترین لحظات ما در وب نوازان زمانی بود که خانم باران از سوئد برای یادگیری سه تار به ما پیام داد و ثبت نام کرد از جمله اتفاقات موفق ما بود.از آنجایی که یکی از دغدغه های ایشون ذخیره درسهای استاد بود، ضبط جلسات رو هم به سیستم اضافه کردیم. از این به بعد دوره ها مون رو برای ساز های تار و سه تار ، گیتار و پیانو بصورت رسمی شروع کردیم.

مرداد 1397- لذت همکاری با اساتید مشتاق آموزش آنلاین

همیشه مصاحبه و آشنایی با اساتید با اخلاق و تجربه برام هیجان داشت و تلاش می کردیم تمام امکانات فنی لازم برای برگزاری کلاس هم برای استاد و هم هنرجو بدرستی فراهم باشه.

مهر 1397- رضایت استاد از کیفیت کلاس برامون اهمیت داشت

همواره شاهد تلاش و زحمت استاد در برگزاری کلاسها بودیم و با دریافت رضایت آنها از روند کلاس دوره های جدید رو اضافه می کردیم. به مروز دوره های تنبک و دف ، ویولن و آواز و دیگر سازها رو هم اضافه کردیم.

فروردین 1398- گسترش اساتید صبور و با تجربه

افتخار میکنیم که گلچینی از با تجربه ترین، با اخلاق ترین و صبور ترین همکاران را از دانش آموختگان موسیقی و هنر ایران داشتیم و خواهیم داشت.

فروردین 1399- روزگار کرونا

همه گیری ویروس کرونا عاملی بود شما بیشتر ما را بشناسید و هنرجویان کوچولوی زیادی دوره ی موسیقی کودک را تموم کردن و ساز تخصصی شروع کردند.

تیر 1399- دفتر مستقل و گسترش تیم پشتیبانی

با افزایش تعداد هنرجویان و خدمت رسانی هر چه بهتر، دفتر مستقلی رو گرفتیم و تیم پشتیبانی برای هماهنگی و تست جلسه و رفع مشکل فنی و افزایش کارشناسان مشاور برای انتخاب درست و نظرسنجی های مداوم تشکیل دادیم. محتوای آموزشی همیشه برامون اهمیت داره و برای همین تیم تولید محتواهای آموزشی هم گسترش پیدا کرد.

تیر 1400- جیسون از ژاپن

جیسون به ما ثابت کرد که چطور یک هنرجوی ژاپنی می تواند به مهارت نواختن ردیف موسیقی ایرانی با سه تار در کمتر از یکسال برسد.

شهریور 1402- اولین رسیتال آنلاین پیانو

رسیتال آنلاین پیانواولین رسیتال آنلاین پیانو وب نوازان در تاریخ 2 شهریور 1402 با حضور تعدادی از هنرجویان با انگیزه و پر تلاشمان ، با زحمات استاد پانته آ بریمانی و مدیریت وب نوازان الهه شهریور برگزار شد.

شما هم قصد نواختن آهنگ مورد علاقه ات را داری؟