آموزش کالیمبا آنلاین برای هنرجویان مشتاق این ساز آرامشبخش

آموزش کالیمبا برای بسیاری از هنردوستان و هنرآموزان ، جز هیجان انگیزترین دوره هاست چرا که  آموزش کالیمبا بسیار ساده است و هر فردی با هر شرایط و سنی میتواند فراگیری این ساز را شروع کند. اصلا اهمیت ندارد که پیش زمینه ای در موسیقی داشته باشید و یا تجربه ی نواختن سازی را داشته باشید، آموزش کالیمبا می تواند یک نقطه شروع بسیار عالی برای هنرجویان مبتدی باشد. حتما شما نیز در مورد ساز کالیمبا کلیپ های جذابی دیده و در مورد این ساز شنیده اید. یکی از محاسن این ساز علاوه بر یادگیری آسان، حمل و نقل ساده ی آن در کیف شماست که هر زمان که بخواهید تمرین و نوازندگی خواهد کرد.

 • کلاس آنلاین کالیمبا چطور برگزار می شود؟ 
 • این دوره مناسب چه کسانی است؟
 • چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین کالیمبا تدریس می شود؟
 • با گذراندن دوره آموزش کالیمبا به چه توانمندی هایی خواهم رسید؟
 • شرایط دوره و طول دوره آموزش کالیمبا چگونه است؟
 • سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟
 • روال ثبت نام چگونه است؟
 • اساتید دوره چه کسانی هستند؟
 • درباره کالیمبا چقدر می دانید؟
 • برای انتخاب و خرید مدل و نوع کالیمبا چه نکاتی را باید بدانم؟

قبل از شروع و خرید کالیمبا پاسخ سئوالاتتان را در ادامه از ما بگیرید.

کلاس آنلاین کالیمبا چطور برگزار می شود؟

با گسترش اینترنت و امکانات جذاب و پیشرفته ی لپ تاپ و گوشی های هوشمند موبایل با اینترنت همراه، روش های آموزشی نیز متحول شده اند. یکی از این روش های نوین و پر طرفدار در حوزه ی فرهنگ و هنر و موسیقی، آموزش موسیقی آنلاین می باشد که با حذف محدودیتهای جغرافیایی و زمانی امکان داشتن آموزش با کیفیت را برای همگان فراهم کرده است.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

از آنجایی که کلاسها خصوصی برگزار می شود ، اساتید با توجه به سطح هنرجو مطالب آموزشی را پیش خواهند برد و هنرجویان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می توانند در کلاسها شرکت کنند.

چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین کالیمبا تدریس می شود؟

اساتید مجرب وب نوازان بنا بر متد آموزشی خود و همچنین بنابر سطح هنرجو و پیشرفت، از کتابهای زیر برای آموزش کالیمبا استفاده می کنند. از جمله کتابهای معروف که برای شروع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتاب آموزش کالیمبا اثر سجان حیدری
 • کتاب آموزش کالیمبا از شیوا تاج پرست

با گذراندن دوره آموزش کالیمبا ، به چه توانایی هایی خواهید رسید؟

 • مبانی تئوری موسیقی  لازم شامل نت ها
 • شناخت کامل ساز، تیغه ها
 • نواختن اصولی کالیمبا

شرایط دوره و طول دوره آموزش کالیمبا چگونه است؟

تعداد جلسات هر ترم: 8 جلسه در طول دو ماه
مدت زمان هر جلسه:  30 دقیقه
زمان تشکیل کلاسها: پس از ثبت نام دوره (پرداخت شهریه) با هماهنگی هنرجو و استاد، روز و ساعت کلاس تعیین می شود. بر حسب شرایط، زمان تعیین شده قابل تغییر می باشد.
مدرس دوره: متناسب با زمان درخواستی هنرجو و سبک آموزشی مورد درخواست تعیین می گردد.
نوع جلسه: جلسات بصورت خصوصی و آنلاین از طریق مرورگر کروم و در بستر سایت وب نوازان بصورت ویدئویی با استاد برگزار می گردد.

سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟

هنرجویان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می توانند در این دوره شرکت کنند، استاد کلاس را مطابق درخواست و هدف هنرجو پیش خواهد برد.

روال ثبت نام چگونه است؟

با ارسال درخواست ثبت نام از منوی اصلی سایت و یا تماس تلفنی، کارشناسان آموزش وب نوازان توضیحات لازم را به شما داده و برای برگزاری هر چه بهتر کلاس آموزشی متناسب با نیاز و درخواست شما، راهنمایی لازم را خواهند کرد.

درباره کالیمبا چقدر می دانید؟

همانطور که می دانید ساز کالیمبا یک سازبومی افریقایی می باشد که در زبان های بانتو به معنی موسیقی کوچک است وجزسازهای ایدیوفون یازخمه ای به شمارمی رود و به پیانوی آفریقایی نیز معروف است. این ساز حدود 3000 سال پیش اولین باردرساحل غربی آفریقا کشف شد. اولین بار این ساز در سال ۱۹۶۰ توسط یک کمپانی اسباب بازی واقع در پرینستون، شهری در ایالت نیوجرسی کشور آمریکا، عرضه شد و رفته رفته به  ساز کالیمبا در جهان شناخته شد. این ساز مدل های مختلفی دارد و نام های مختلفی به خودگرفته است. ازجمله پیانوی شستی،اریمبولا،مبریا و در جزایر کارائیب به اِمبی یرا و کالیمبا معروف است.

چه برای انتخاب و خرید مدل و نوع کالیمبا چه نکاتی را باید بدانم؟

مدل های مختلف ساز کالیمبا تعداد تیغه های متفاوتی دارند. کمترین تیغه این ساز 7 عدد و بیشترین آن به 17 عدد می‌رسد. ما به شما توصیه می‌کنیم تا مدل 17 تیغه ی این ساز را تهیه کنید، زیرا تعداد تیغه های بیشتر به شما این امکان را می‌دهد تا قطعات متنوع تری رو بنوازید و از صدای ساز خود لذت بیشتری ببرید.

از میان بهترین مارک ها و برند های تولید کننده ای این ساز آفریقایی میتوانیم به برند های همچون: کالیمبا سگا؛ کالیمبا انکل؛  کالیمبا رمیدو؛  کالیمبا جکو؛  کالیمبا کیمی؛  کالیمبا بایلا؛ کالیمبا انکو؛ اشاره کنیم.

 • کالیمبا جکو مدل K17Ca
 • کالیمبا سرمونیا مدل KLB07-17-1

برخی از اساتید دوره کالیمبا چه کسانی هستند؟