آموزش گیتار آنلاین به سبک های مختلف برای هنرجویان سراسر دنیا

آموزش گیتار درست و اصولی مستلزم شناخت اولیه ساز گیتار و همچنین پیدا کردن سبک نوازندگی مورد علاقه ی شما ست. قطعا تمام هنردوستان با تعدادی از هنرمندان معروف دنیا و ایران در نوازندگی گیتار آشنا بوده و رویای نوازندگی قطعاتی چون قطعات معروف گیتار کلاسیک را مانند ایشان دارند.
و اگر بخواهیم بطور عملی این ساز رو معرفی کنیم،  گیتار از انواع سازهای زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود. این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه توانسته‌ است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد. در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن بوجود آمده و هم اکنون جایگاه ویژه‌ای درموسیقی جهان دارد.

آموزش گیتار

 

 • کلاس آنلاین گیتار وب نوازان چگونه برگزار می شود؟
 • این دوره مناسب چه کسانی است؟
 • چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین گیتار تدریس می شود؟
 • با گذراندن دوره آموزش گیتار به چه توانمندی هایی خواهم رسید؟
 • شرایط دوره و طول دوره آموزش گیتار چگونه است؟
 • سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟
 • روال ثبت نام چگونه است؟
 • اساتید دوره چه کسانی هستند؟
 • درباره گیتار و سبک های نوازندگی آن چقدر می دانید؟
 • برای انتخاب و خرید گیتار مناسب چه نکاتی را باید بدانم؟

این ساز به سبک های مختلفی از جمله کلاسیک ، فلامنکو، آکوستیک و پاپ نواخته می شود که سبک پاپ را با آواز نیز می توان همراه ساخت.

کلاس آنلاین گیتار وب نوازان چطور برگزار می شود؟

با گسترش اینترنت و امکانات جذاب و پیشرفته ی لپ تاپ و گوشی های هوشمند موبایل با اینترنت همراه، روش های آموزشی نیز متحول شده اند. یکی از این روش های نوین و پر طرفدار در حوزه ی فرهنگ و هنر و موسیقی آموزش موسیقی آنلاین  می باشد که با حذف محدودیتهای جغرافیایی و زمانی امکان داشتن آموزش با کیفیت را برای همگان فراهم کرده است. اگر هنرجوی وب نوازان شوید با داشتن حساب کاربری تماما داخل سایت میتوانید تجربه با کیفیت ترین کلاس موسیقی آنلاین را داشته باشید.

 

این دوره مناسب چه کسانی است؟

از آنجایی که کلاسها خصوصی برگزار می شود و اساتید با توجه به سطح هنرجو مطالب آموزشی را پیش خواهند برد و هنرجویان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می توانند در کلاسها شرکت کنند.

چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین گیتار تدریس می شود؟

اساتید مجرب وب نوازان بنا بر متد آموزشی و تجربه ی تدریس خود و همچنین همگام با سطح هنرجو و روند پیشرفت، از کتابهایی مانند آموزش گیتار آکسفورد و کتاب فرزاد دانشمند و انواع متنوع دیگر استفاده خواهند کرد.

با گذراندن دوره آموزش گیتار ، به چه توانایی هایی خواهید رسید؟

 • مبانی موسیقی و تئوری موسیقی کلاسیک و پاپ را خواهید آموخت.
 • مهارت اجرای تمام تکنیک های نوازندگی گیتار را پیدا خواهید کرد.
 • در طی آموزش تکنیک و اتود به اجرای قطعات کلاسیک و پاپ خواهید پرداخت.
 • در صورت تمرین و پشتکار با آموزشها و رفع اشکال در کلاس آنلاین به نوازنده ای تبدیل می شوید که از صدای ساز خود لذت می برد.

شرایط دوره و طول دوره آموزش گیتار چگونه است؟

تعداد جلسات هر ترم : بنا بر ترم آموزشی 8 ، 10 و  12 جلسه  (هفته ای یک جلسه)
مدت زمان هر جلسه: 30 دقیقه
زمان تشکیل کلاسها: پس از ثبت نام دوره (پرداخت شهریه) با هماهنگی هنرجو و استاد، روز و ساعت کلاس تعیین می شود. بر حسب شرایط، زمان تعیین شده قابل تغییر می باشد.
مدرس دوره: متناسب با زمان درخواستی هنرجو و سبک آموزشی مورد درخواست تعیین می گردد.
نوع جلسه: جلسات بصورت خصوصی و آنلاین از طریق مرورگر کروم و در بستر سایت وب نوازان بصورت ویدئویی با استاد برگزار می گردد.

سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟

هنرجویان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می توانند در این دوره شرکت کنند. هنرجویانی که در گذشته دوره های را داشته اند می توانند بعد از تعیین سطح به آموزش خود ادامه دهند.

روال ثبت نام چگونه است؟

با ارسال درخواست ثبت نام از منوی اصلی سایت و یا تماس تلفنی، کارشناسان آموزش وب نوازان توضیحات لازم را به شما داده و برای برگزاری هر چه بهتر کلاس آموزشی متناسب با نیاز و درخواست شما، راهنمایی لازم را خواهند کرد.

درباره گیتار و سبک های نوازندگی آن چقدر می دانید؟

سبک کلاسیک سبکی است که با گیتار کلاسیک نواخته می شود. قطعاتی که در این سبک در صدها سال پیش هم ساخته شده با گذشت زمان ارزشمندتر هم شده است. سبک کلاسیک توسط غیر اسپانیایی ابداع شده و کاملا ملودیک و وابسته به نت خوانی می باشد. ملودی نوازی و آرپر در گیتارکلاسیک نقش اصلی دارند.
سبک فلامنکو ریشه در موسیقی اصیل اسپانیایی دارد. این سبک در اوایل فقط رقص و آواز بوده است و گیتار فقط یک همراه کننده به حساب می آمد، اما بعدها در اوایل قرن دهم گیتار نقش پررنگی در سبک فلامنکو پیدا کرد که حتی قطعات بیکلام گیتارفلامنکو ساخته شد. سبک فلامنکو یک سبک کاملا حرفه ای است که نیاز به تمرین زیادی دارد.
موسیقی پاپ برگرفته شده از واژه popular به معنای مردمی می باشد. در این سبک از موسیقی، احساسات به طور کاملا ساده و صمیمی به مخاطب انتقال داده می شود. موسیقی پاپ از دو بخش اصلی تشکیل شده است: بخش اول ملودی، بخش دوم آرپژ (آکورد) که همراهی کننده ملودی است. ریتم نوازی و آواز خواندن همراه با گیتار در این سبک بسیار اهمیت دارد.

برای انتخاب و خرید گیتار مناسب چه نکاتی را باید بدانم؟

حتما این موارد را در نظر بگیرید: سیم ها گز نزند، دسته گیتار تاب نداشته باشد، فرت ها کاملا موازی باشند. پشت دسته گیتار زیاد گرد نباشد، سردسته گیتار بدون لکه و خوردگی باشد، پل گیتار صاف و عمود باشد. گیتار خوب برای هنرجوی مبتدی کدامند؟ از انواع مناسب گیتار کلاسیک  برای هنرجویان مبتدی می توان به گیتار یاماها مدل های YAMAHA C40   یا  YAMAHA C70 اشاره کرد. مدل C70 به لحاظ کیفیت و قیمت کمی بالاتر از مدل C40 می باشد. بعضا مدل ها و برندهای دیگری با قیمت پایین در بازار موجود هستند که کیفیت چوب بکار رفته در آنها نامرغوب بوده و به عنوان نمونه امکان تاب برداشتن دسته ی ساز و یا کوک در کردن وجود دارد. حتما در خرید به نکات مهم توجه کنید.

برخی از اساتید دوره گیتار چه کسانی هستند؟