آموزش پیانو آنلاین را از هر جای دنیا هستی شروع کن!

آموزش پیانو و نواختن پیانو رویای اغلب هنرجویانی است که با شنیدن صدای آن به وجد می آیند و در فکر تهیه آن هستند و یا حتی مدتهاست پیانویی را در گوشه ای از منزل  خود دارند که هنوز با نواختن آن آشنا نیستند. البته که انتخاب سبک نوازندگی و متد های آموزش پیانو اهمیت دارد اما برای شروع، مبانی موسیقی و اصولی پیانو کلاسیک، اولین قدم است. اگر به اجرای قطعات و آهنگهای پیانو ایرانی مانند قطعات مرتضی محجوبی علاقمند هستید، این ملودی ها را نیز می توانید یاد بگیرید و در جمع دوستان یا خانواده و یا برای دل خود بنوازید. اغلب هنرجویان ما سوالاتی نظیر موارد زیر را بارها در ذهن خود مرور کرده و از ما می پرسند، حتما این سوالات از ابهامات شما هم برای قدم گذاشتن به دنیای پیانو نوازی بوده که همراه ما هستید.

 • کلاس آنلاین پیانو چطور برگزار می شود؟ 
 • چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین پیانو تدریس می شود؟
 • با گذراندن دوره آموزش پیانو به چه توانمندی ای خواهم رسید؟
 • شرایط کلاس آموزش پیانو چگونه است؟
 • سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟
 • روال ثبت نام در کلاس چگونه است؟
 • اساتید دوره چه کسانی هستند؟
 • درباره پیانو و سبک های نوازندگی آن چقدر می دانم؟
 • برای انتخاب و خرید مدل و نوع پیانو چه نکاتی را باید بدانم؟

اگر شما هم از آن دست کسانی هستید که دوست دارید ملودی موسیقی فیلم های زیبا و معروف را اجرا کنید، برای دریافت پاسخ سئوالات خود همراه ما باشید. اجرای پیانویی که در ادامه خواهید دید، رویای یکی از هنرجویان ما بود که دوست داشت موسیقی فیلم پاپیلون را با پیانو اجرا کند و این فیلم را برامون ارسال کرد. با شروع یادگیری پیانو زیر نظر استاد به آرزوی خود دست یافت. شما هم همچنین اهدافی را برای یادگیری پیانو دارید؟!

کلاس آنلاین پیانو چطور برگزار می شود؟

با گسترش اینترنت و امکانات جذاب و پیشرفته ی لپ تاپ و گوشی های هوشمند موبایل با اینترنت همراه، روش های آموزشی نیز متحول شده اند. یکی از این روش های نوین و پر طرفدار در حوزه ی فرهنگ و هنر و موسیقی آموزش موسیقی آنلاین می باشد که با حذف محدودیتهای جغرافیایی و زمانی امکان داشتن آموزش با کیفیت را برای همگان فراهم کرده است. شاید شما این ابهام را داشته باشید که چطور میتوانید بطور آنلاین پیانو یاد بگیرید؟ باید بگوییم به سادگی و با قرار دادن لپ تاپ یا گوشی موبایل هوشمند خود در زاویه ی مناسب در کنار پیانو می توانید مانند کلاس حضوری، حضور استاد را برای تدریس و رفع اشکال حس کنید.

 

آموزش پیانو آنلاین

چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین پیانو تدریس می شود؟

اساتید مجرب وب نوازان بنا بر متد آموزشی خود و البته بنابر سطح هنرجو و هدفی که از یادگیری دنبال می کند، از کتابهای زیر برای آموزش پیانو بهره می گیرند. از جمله کتابهای معروف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتاب آموزشی: نیکلایف بیر، مایکل آرون، چرنی ، جان تامسون
 • کتابهای کنسرواتوار رویال کانادا در ۱۰ سطح از مبتدی تا پیشرفته که هر سطح شامل چهار کتاب (قطعات اتود گام و آرپژ مبانی موسیقی و سلفژ)

با گذراندن دوره آموزش پیانو ، به چه توانایی هایی خواهم رسید؟

 • مبانی موسیقی و تئوری موسیقی کلاسیک را خواهید آموخت.
 • قطعات و آهنگها : بنا به صلاح دید معلم انتخاب می شود و به هنرجو داده خواهد شد.
 • پوزیسیون درست هنگام نوازندگی را می آموزید.
 • انتقال انرژی
 • چگونگی صحیح تولید صوت خوب را درک می کنید.
 • توجه به موزیکالیته و آرتیکولاسیون به شما آموزش داده می شود.
 • استیل شناسی و تاریخ موسیقی کلاسیک
 • چگونه شنیدن موسیقی و دعوت به شنیدن آن مباحث مهم موزیکال و تکنیکی که در روند کلاس پیانو به آنها پرداخته خواهد شد.

شرایط دوره و طول دوره آموزش پیانو چگونه است؟

تعداد جلسات هر ترم : بنا بر ترم آموزشی 8 ، 10 و  12 جلسه  (هفته ای یک جلسه)
مدت زمان هر جلسه : هر جلسه 30 دقیقه
زمان تشکیل کلاسها : پس از ثبت نام دوره (پرداخت شهریه) با هماهنگی هنرجو و استاد، روز و ساعت کلاس تعیین می شود که بر حسب شرایط دوره ی انتخابی هنرجو، زمان تعیین شده قابل تغییر می باشد.
مدرس دوره : متناسب با زمان درخواستی هنرجو و سبک آموزشی مورد درخواست تعیین می گردد. ( امکان انتخاب استاد از سوی هنرجو وجود دارد)
نوع جلسه : جلسات بصورت خصوصی و آنلاین از طریق مرورگر کروم و در بستر سایت وب نوازان بصورت ویدئویی با استاد برگزار می گردد و نیاز به نصب هیچ برنامه ی دیگری نیست.

سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟

از آنجایی که کلاسها خصوصی برگزار می شود و اساتید با توجه به سطح هنرجو مطالب آموزشی را پیش خواهند برد و هنرجویان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می توانند در کلاسها شرکت کنند. هنرجویانی که قبلا این ساز را شروع کرده بودند و پیش زمینه دارند، توسط استاد تعیین سطح خواهند شد و آموزش با توجه به سطح ایشان ادامه پیدا خواهد کرد.

روال ثبت نام چگونه است؟

با ارسال درخواست ثبت نام از منوی اصلی سایت و یا تماس تلفنی، کارشناسان آموزش وب نوازان توضیحات لازم را به شما داده و برای برگزاری هر چه بهتر کلاس آموزشی متناسب با نیاز و درخواست شما، راهنمایی لازم را خواهند کرد.

درباره پیانو و سبک های نوازندگی آن چقدر می دانید؟

ساز پیانو یکی از سازهای صفحه‌ کلیددار و همچنین مشهورترین آنها است. صدای پیانو در اثر برخورد چکش‌هایی با سیم‌های فلزی آن در داخل جعبه چوبی تولید می‌شود. این چکش‌ها در اثر فشرده شدن کلیدها (کلاویه‌ها) به حرکت در می‌آیند. سیم‌های پیانو به صفحه‌ای موسوم به “صفحهٔ صدا” متصل شده‌اند که نقش تقویت‌کنندهٔ صدای آن‌ها را دارد. پیانو بالاترین دامنه صوتی را در بین ساز های معمول (به جز ارگ کلیسا) دارد، به طوریکه در شکل فعلی‌اش به‌طور معمول حدود هفت اکتاو دارد و قادر به تولید فرکانس‌هایی از حدود ۲۷ تا ۴۱۸۶ هرتز می‌باشد. در مقام مقایسه ساز ویولن، تنها قادر به تولید حدود پنج اکتاو و بهترین خواننده‌ها تنها قادر به خواندن کمتر از سه اکتاو هستند.

چه برای انتخاب و خرید مدل و نوع پیانو چه نکاتی را باید بدانم؟

برای شروع آموزش پیانو بعد از تصمیم، اولین قدم انتخاب پیانو مناسب و تهیه آن است. همواره هنرجویان در خصوص خرید پیانو سوالاتی دارند و گاهی پیانو را با کیبورد یا به غلط رایج؛ ارگ اشتباه می گیرند و برای شروع، کیبورد که قیمت کمتری دارد را خریداری می کنند و اصلا به این نکته توجه ندارند که ارگ و آموزش کیبورد کاملا با آموزش پیانو متفاوت است البته که در ابتدا مباحث آموزشی  پیانو و کیبورد یکسان خواهد بود. از آنجایی که ما همواره مشاوره ی تخصصی برای خرید ساز را  توسط استاد یا کارشناس برای هنرجویانمان بصورت رایگان داریم تا بتوانند با توجه  به علاقمندی و هدف خود و البته با در نظر گرفتن شرایط و بودجه ی مالی خود بتوانند نوازندگی پیانو را آغاز کنند.

برخی از اساتید دوره پیانو چه کسانی هستند؟