آموزش سنتورآنلاین برای هنرجویان موسیقی ایرانی

آموزش سنتور همواره مورد استقبال هنرجویان ایران و سراسر دنیا بوده و علاقمندان موسیقی ایرانی را به خود جذب کرده است. از جمله سئوالاتی که آن مواجه هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد که در ادامه پاسخگوی آن خواهیم بود:

 • کلاس آنلاین سنتور چطور برگزار می شود؟
 • چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین سنتور تدریس می شود؟
 • با گذراندن دوره آموزش سنتور به چه توانمندی هایی خواهم رسید؟
 • شرایط دوره و طول دوره آموزش سنتور چگونه است؟
 • سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟
 • روال ثبت نام چگونه است؟
 • اساتید دوره چه کسانی هستند؟
 • درباره سنتور و متدهای آموزشی مرسوم آن چقدر می دانم؟
 • برای انتخاب و خرید سنتور چه نکاتی را باید در مورد مهر و مدل آن بدانم؟

کلاس آنلاین سنتور چطور برگزار می شود؟

با گسترش اینترنت و امکانات جذاب و پیشرفته ی لپ تاپ و گوشی های هوشمند موبایل با اینترنت همراه، روش های آموزشی نیز متحول شده اند. یکی از این روش های نوین و پر طرفدار در حوزه ی فرهنگ و هنر و موسیقی آموزش موسیقی آنلاین  می باشد که با حذف محدودیتهای جغرافیایی و زمانی امکان داشتن آموزش با کیفیت را برای همگان فراهم کرده است.

چه کتابهای در دوره آموزش آنلاین سنتور تدریس می شود؟ 

از جمله کتابهای معروف برای آموزش سنتور می توان به کتاب “شیوه سنتور نوازی استاد پشنگ کامکار” و کتاب “دستور سنتور اثر فرامرز پایور” اشاره کرد.

با گذراندن دوره آموزش سنتور ، به چه توانایی هایی خواهید رسید؟

 • مبانی موسیقی و تئوری موسیقی ایرانی را خواهید آموخت.
 • مهارت اجرای تمام تکنیک های نوازندگی سنتور را پیدا خواهید کرد.
 • در طی آموزش تکنیک و اتود به اجرای قطعه و تصنیف خواهید پرداخت.
 • در صورت تمرین و پشتکار با آموزشها و رفع اشکال در کلاس آنلاین به نوازنده ای تبدیل می شوید که از صدای ساز خود لذت می برد.

شرایط دوره و طول دوره آموزش سنتور چگونه است؟

تعداد جلسات هر ترم : بسته به ترم آموزشی 8 ، 10 و 12 جلسه
مدت زمان هر جلسه: هر جلسه 30 دقیقه
زمان تشکیل کلاسها: پس از ثبت نام دوره (پرداخت شهریه) با هماهنگی هنرجو و استاد، روز و ساعت کلاس تعیین می شود. بر حسب شرایط، زمان تعیین شده قابل تغییر می باشد.
مدرس دوره : متناسب با زمان درخواستی هنرجو و سبک آموزشی مورد درخواست تعیین می گردد.
نوع جلسه : جلسات بصورت خصوصی و آنلاین از طریق مرورگر کروم و در بستر سایت وب نوازان بصورت ویدئویی با استاد برگزار می گردد.
شرایط هنرجو: بهتر است امکان کوک ساز در ابتدا را داشته باشد.

سطح آموزشی دوره مناسب چه هنرجویانی است؟

از آنجایی که کلاسها خصوصی برگزار می شود و بسته به سطح هنرجو از مبتدی تا پیشرفته توسط استاد طوری برنامه ریزی انجام می دهد که اهداف هنرجو را در مسیر آموزش پوشش دهد.

روال ثبت نام چگونه است؟

با ارسال درخواست ثبت نام از منوی اصلی سایت و یا تماس تلفنی، کارشناسان آموزش وب نوازان توضیحات لازم را به شما داده و برای برگزاری هر چه بهتر کلاس آموزشی متناسب با نیاز و درخواست شما، راهنمایی لازم را خواهند کرد.

درباره سنتور و متدهای آموزشی آن چقدر می دانم؟

ساز سنتور ساز زهی کوبه ای، سازی کاملاً ایرانی است که برخی ساخت آن را به ابونصر فارابی نسبت می‌دهند. فرهنگ دهخدا ساز سنتور را این‌گونه بازشناخته‌ است: سنتور از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمه چوبی نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود. سنتور دارای وسعت صوتی به اندازه ی سه اکتاو و یک نت می باشد.”

 

برای انتخاب و خرید سنتور چه نکاتی را باید در مورد مهر و مدل آن بدانم؟

برای شروع آموزش سنتور، قدم اول تهیه یک سنتور خوب و مناسب هنرجویان مبتدی دارد. برای خرید یک سنتور  خوب علاوه بر مهر و صنعت ساخت آن توجه به مشخصات فیزیکی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حتما میبایست به کیفیت چوب ساز و صنعت ساخت آن توجه کرد، قطعا با گرفتن مشاوره و تهیه سنتور از سازگر با تجربه شما را برای ورود به دنیای یادگیری سنتور آماده می سازد.

برخی از اساتید دوره چه کسانی هستند؟